Jesteś tutaj

Tournee zespołu Silesia

Wakacje 2017 roku okazały się dla zespołu Silesia z Rozmierki naprawdę gorące. Podczas naszego małego tournee przebyliśmy blisko dwa i pół tysiąca kilometrów. W każdym miejscu, gdzie występowaliśmy byliśmy bardzo serdecznie witani, a nasze tańce były przyjmowane z wielkim entuzjazmem.

Hanower
W dniach od 23 do 25 czerwca swoje umiejętności zaprezentowaliśmy na Spotkaniu Ślązaków w hanowerskim Centrum Kongresowym. Spotkanie to przyciąga ludzi z wielu zakątków, chcących spotkać się często po wielu latach i powspominać stare dobre czasy. Podczas tego wydarzenia mieliśmy kilka występów, z których najważniejszy odbył się na głównej scenie przed licznie zgromadzoną publicznością, która nagrodziła nas gromkimi brawami. Wyjazd ten możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych pod każdym względem i po cichu liczymy na kolejne zaproszenia za dwa lata.

Zgorzelec/Görlitz
Natomiast w dniach 15 -16 lipca udaliśmy się do Görlitz gdzie wzięliśmy udział w Schlesischer Tippelmarkt, czyli śląskim jarmarku garncarzy, swoje tańce zaprezentowaliśmy, na niezwykle urokliwym, malowniczym i co warto dodać wypełnionym po brzegi rynku w Görlitz. Na koniec zwiedziliśmy to piękne miasto i udaliśmy się w drogę powrotną, bogatsi o nowe wrażenia z poczuciem dobrze wykonanej roboty.

Turku- Europeada 2017
Europeada to najdalszy i najdłuższy nasz wyjazd, który trwał aż 9 dni !!! Wraz z zespołami z Walidróg i Dylak stworzyliśmy jeden zespół prezentujący swoje tańce na tym ogólnoeuropejskim wydarzeniu. Byliśmy jednym z ponad 300 zespołów, które przybyły do Finlandii, aby pokazać swoją kulturę, obyczaje czy stroje. Europeada oczarowała chyba każdego z nas swoją wielokulturowością i mnogością barw. Do domu wracaliśmy z poczuciem, iż nasz region a przede wszystkim Rozmierkę zaprezentowaliśmy z jak najlepszej strony na ogólnoeuropejskiej arenie. Mamy również nadzieję, że za rok będziemy mogli znów to uczynić, tym razem w Portugalii na kolejnej edycji Europeady.

Gdy wróciliśmy do domów 2 sierpnia nadszedł czas podsumowania. Wszystkie te wyjazdy przyczyniły się do tego, że zespół nasz rozwinął się nie tylko artystycznie ale przede wszystkim jeszcze bardziej się zintegrował, co jak sądzimy a w zasadzie wiemy w stu procentach, wyróżnia nas na tle innych zespołów. Na koniec bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do Rozmierki 9-10 września na wielkie wydarzenie jakim jest nie wątpliwie dla naszego zespołu jubileusz 25-lecia istnienia Silesi jak i same dożynki gminne.
Tomasz Michałków

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik