Jesteś tutaj

2017

Drzewo XX - Lecia Odnowy Wsi

Dla uczczenia XX-lecia Programu Odnowy Wsi zaplanowano dodatkowo akcję „Drzewo XX-lecia Odnowy Wsi", do której zaproszono aktywne sołectwa należące do Programu Odnowy Wsi. W ramach tego zadania sołectwo Rozmierka otrzymało jesienią kilkuletnią sadzonkę rodzimej odmiany dębu, którą przedstawiciele wsi dnia 4.11.2017 r. posadzili w wybranym przez siebie, ważnym dla sołectwa miejscu publicznym przy górce pod remizą (ul. Polna w kierunku Rozmierzy) w którym ma w przyszłym roku powstać „Centrum Rekreacyjno-wypoczynkowe”. W celu dodatkowego upamiętnienia tego jubileuszu do sadzonki drzewa sołectwo otrzyma okolicznościową tabliczkę opisującą to wydarzenie.

kategoria: 
Rok: 

Gminne Święto Plonów w Rozmierce - następne zdjęcia z dożynek

kategoria: 
Rok: 

Gminne Święto Plonów w Rozmierce - następne zdjęcia z dożynek

kategoria: 
Rok: 

Gminne Święto Plonów w Rozmierce

Pierwszy raz w ponad dwudziestoletniej historii organizowania dożynek gminnych w gminie Strzelce Opolskie gospodarzem Święta Plonów zostało sołectwo Rozmierka.
I jak wieść niesie wszystko się udało. Już na wjazdach do Rozmierki gości witały witacze zapraszające do wspólnej biesiady.
Również nasi mieszkańcy spisali się na medal i pięknie udekorowali swoje posesje.
W niedzielę, 10 września do Rozmierki zjechały się delegacje z koronami z 20 sołectw naszej gminy.
Święto Plonów rozpoczęło się od uroczystego nabożeństwa, podczas którego dziękowaliśmy za tegoroczne plony z naszych pól.
Następnie ul. Strzelecką i ul. Szkolną w rytm narzucony przez orkiestrę dętą z Jemielnicy przeszliśmy barwnym korowodem do namiotu biesiadnego. Jak zwykle podczas przemarszu największą atrakcją byli przebierańcy, a ich pomysłowość i kreatywność wywoływały salwy śmiechu u gości dożynkowych.

kategoria: 
Rok: 

Zebranie wiejskie w sprawie funduszu sołekiego na 2018 rok

W piątek 22 września br. zapraszamy mieszkańców na zebranie wiejskie w sprawie funduszu sołeckiego na 2018 r. Prosimy mieszkańców o punktualne i liczne uczestnictwo w spotkaniu.

kategoria: 
Rok: 

Obchody 25-lecia działalności zespołu "Silesia" z Rozmierki

Zespół „Silesia” został założony w 1992 r. przez dwie siostry: Manuelę i Natalię Przybyła, i należy do jednych z najstarszych zespołów Mniejszości Niemieckiej działających na Opolszczyźnie.
Od początku celem działalności członków zespołu było uratowanie od zapomnienia starych pieśni i tańców ludowych polskich, niemieckich i śląskich.
Na początku zespół składał się z 15 osób (dzieci i młodzież), obecnie liczy 45 osób.
Wraz ze wzrostem liczby członków zespół był dzielony na grupy pod względem wiekowym.

kategoria: 
Rok: 

Pożegnanie Wakacji z Kronospanem w Rozmierce

Drugi weekend września spędziliśmy w Rozmierce na wspólnym biesiadowaniu. Świętowanie zaczęliśmy w sobotę o godzinie 12.00. W tym dniu Firma Kronospan przygotowała festyn na pożegnanie wakacji, na którym dzieci mogły wyszaleć się do woli. Pod okiem animatorów dzieci uczestniczyły w licznie przygotowanych konkursach i zabawach, oraz warsztatach i zajęciach plastycznych. Ale to nie były jedyne atrakcje przygotowane na ten dzień. Dzieci miały do dyspozycji różne urządzenia rekreacyjne - na dmuchańce, trampoliny czy ścianę wspinaczkową ustawiały się długie, nie mające końca kolejki. Festyn upłynął pod znakiem świetnej zabawy, niezapomnianych przeżyć, oraz pysznego jedzenia.

kategoria: 
Rok: 

Zagłosuj na projekty z Rozmierki – projekt nr 9 i 17

Trwa głosowanie na projekty w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i znajomych do głosowania na nasze projekty. Mamy tylko 10 dni na oddanie głosu – od 29.08. do 8.09.2017 r.
Do tegorocznej edycji SBO mieszkańcy Rozmierki złożyli dwa projekty:
Projekt nr 9 – Wykonanie boiska wielofunkcyjnego,
Projekt nr 17 – Adaptacja poddasza obiektu remizy na potrzeby szkoleniowo-organizacyjne OSP.
Wartość tych projektów to prawie 100 tys. zł. Jest o co walczyć.

Głosujemy tutaj: https://strzelce.budzet-obywatelski.org/

Zasady głosowania:

• W głosowaniu udział mogą wziąć mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie, którzy w dniu głosowania mają ukończone 16 lat
• W głosowaniu można wziąć udział tylko raz
• Wybieramy 5 najciekawszych projektów i przyznajemy od 1 do 5 punktów
• 5 punktów to najciekawszy projekt

kategoria: 
Rok: 

Tournee zespołu Silesia

Wakacje 2017 roku okazały się dla zespołu Silesia z Rozmierki naprawdę gorące. Podczas naszego małego tournee przebyliśmy blisko dwa i pół tysiąca kilometrów. W każdym miejscu, gdzie występowaliśmy byliśmy bardzo serdecznie witani, a nasze tańce były przyjmowane z wielkim entuzjazmem.

Hanower
W dniach od 23 do 25 czerwca swoje umiejętności zaprezentowaliśmy na Spotkaniu Ślązaków w hanowerskim Centrum Kongresowym. Spotkanie to przyciąga ludzi z wielu zakątków, chcących spotkać się często po wielu latach i powspominać stare dobre czasy. Podczas tego wydarzenia mieliśmy kilka występów, z których najważniejszy odbył się na głównej scenie przed licznie zgromadzoną publicznością, która nagrodziła nas gromkimi brawami. Wyjazd ten możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych pod każdym względem i po cichu liczymy na kolejne zaproszenia za dwa lata.

kategoria: 
Rok: 

PĄTNICY W ROZMIERCE

W środę 16 sierpnia w godzinach 11:30 – 13:30 gościliśmy pątników 41 pieszej pielgrzymki opolskiej na Jasną Górę, a dokładnie ujmując grupę Nyską, która jak co roku zatrzymuje się na krótki odpoczynek na naszym boisku. Pielgrzymka przybyła do nas w 4 grupach łącznie ponad 300 uczestników.
Dzięki darczyńcom i ochotnikom ugościliśmy pielgrzymów przygotowując dla nich pyszne kanapki ,ogórki, pomidory kawę i herbatę.
Pielgrzymi dziękowali śpiewem za przygotowany poczęstunek- jak zawsze smakowało przepysznie.
Posiłek przygotowywało 13 pań oraz 13 dzieci i młodzieży.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom oraz paniom i młodzieży przygotowującej posiłek za pomoc w ugoszczeniu pątników.

Serdeczne Bóg Zapłać!

Sołtys,Rada Sołecka, Grupa Odnowy Wsi oraz DFK - Rozmierka

kategoria: 
Rok: 

Strony

2012 C Romuald Kubik