Jesteś tutaj

2017

Piłkarskie święto w Rozmierce

W pierwszy weekend lipca na stadionie w Rozmierce odbył się już XXI Turniej Piłkarski im. „Bena” Długosza. Coroczny Turniej, który na dobre wpisał się w kalendarz piłkarskich imprez w regionie, to jak zwykle okazja do spotkania kilku piłkarskich pokoleń, poruszania się na świeżym powietrzu i odświeżenia wspomnień sprzed lat. Na rozmiereckim stadionie tradycyjnie dominowały emocje piłkarskie, jednak nie zabrakło również atrakcji poza sportowych.
W sobotę publiczności zaprezentowały się drużyny młodzików, trampkarzy oraz oldbojów, a zwieńczeniem pierwszego dnia imprezy była zabawa taneczna pod wiatą biesiadną. W niedzielę odbył się turniej orlików oraz pokazowy mecz najmłodszych adeptów piłkarskiego rzemiosła – żaków. Kulminacyjnym punktem emocji piłkarskich był główny turniej imprezy, czyli zmagania seniorów. Warto zaznaczyć, że w tym roku rozmierecka gościnność udzieliła się wszystkim drużynom Jedności, bowiem żadna z nich nie wygrała w swojej kategorii.

kategoria: 
Rok: 

Jedność na kajakach

W sobotni poranek 24 czerwca Mała Panew została opanowana przez młodych zawodników Jedności Rozmierka oraz ich rodziców. W spływie kajakowym zorganizowanym przez Ludowy Klub Sportowy z Rozmierki udział wzięło ponad 80 osób. Uczestnikom sprzyjała fantastyczna pogoda, i nawet niekontrolowane nurkowanie nie było im straszne. Po dopłynięciu do celu na wszystkich czekał przygotowany poczęstunek. Dla nikogo nie zabrakło kiełbasy z grilla, świeżego ciasta jak i czegoś do picia. Dzieci mogły wyszaleć się na mechanicznym byku jak z prawdziwego rodeo a rodzice odpocząć przy kawce. Jak powiedział nam jeden z rodziców, taki spływ jest świetną okazją na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem i doskonale uczy wzajemnej współpracy. Po wspólnej przygodzie autokar odwiózł uczestników z powrotem do Rozmierki. Wyjazd organizowany przez LKS Jedność Rozmierka był częścią projektu „ Jedność w rodzinie”, dofinansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie w ramach programu „Postaw na rodzinę”.

kategoria: 
Rok: 

Nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Od 1 lipca będzie obowiązywał nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych.

Informację o aktualnych terminach odbioru można również sprawdzić za pomocą darmowej aplikacji Gminy Strzelce Opolskie - „Wywozik Strzelce Opolskie”. Dzięki aplikacji dowiesz się o:
• terminach odbioru odpadów,
• dniach i godzinach otwarcia PSZOKu,
• zasadach prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów,
• opłatach za złożone deklaracje,
• aktualnościach związanych z tematyką: odbioru odpadów, segregacji, promocji, konkursów.

Dodatkowo aplikacja umożliwia ustawienie alarmu przypominającego o zbliżającym się terminie wywozu odpadów, oraz wysyłanie reklamacji odnośnie braku odbioru odpadów.

Aby skorzystać z aplikacji należy pobrać ją na swoje urządzenie mobilne z odpowiedniego sklepu. Aplikacja widnieje pod nazwą Wywozik Strzelce Opolskie i jest całkowicie bezpłatna.

kategoria: 
Rok: 

Piknik "Mama, tata i ja"

4 czerwca na terenie Centrum Aktywności Kulturalno-Sportowej w Rozmierce Publiczne Przedszkole zorganizowało piknik rodzinny „Mama, tata i ja”. Na początku imprezy przedszkolaki zaprezentowały przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny. Jak zwykle dzieciaki wypadły świetnie a oklaskom nie było końca. Tradycją stało się również, że rodzice podczas pikniku prezentują swoje umiejętności aktorskie i tym razem nie było inaczej. Przygotowano sztukę z dużą dawką humoru pt. „Czerwony kapturek szuka męża”. I jak to w bajce zwykle bywa, zakończenie miało szczęśliwy finał – Kapturek po długich i zabawnych perypetiach znalazł swojego wymarzonego księcia-męża. Tylko pogoda w tym dniu była trochę kapryśna i Pan Żaba (animator) deszczu się wystraszył, przez co wspólna zabawa stała pod znakiem zapytania. Jednak i te trudności zostały pokonane.

kategoria: 
Rok: 

Uroczystość Bożego Ciała w Rozmierce

W tym roku procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy przeszła na ulicy Strzeleckiej.

W piękne słoneczne popołudnie w procesji uczestniczyło wielu wiernych z całej parafii oraz goście.

kategoria: 
Rok: 

Nowa rabatka przy Kościele w Rozmierce

Z inicjatywy naszej mieszkanki pani Alicji oraz za zgodą Ks. Proboszcza oraz chętnych mieszkańców naszej wioski powstała nowa rabatka przy figurze Św. Floriana oraz pomniku upamiętniającym Poległych w I i II Wojnie Światowej na naszym placu Kościelnym.

kategoria: 
Rok: 

XXI Pielgrzymka Strażaków OSP i PSP na Górze św. Anny

W niedzielę 14 maja 2017 r. odbyła się XXI Pielgrzymka Strażaków OSP i PSP na Górze św. Anny.
W uroczystości brali także strażacy z Rozmierki.

Rok: 

III ZEBRANIE W SPRAWIE DOŻYNEK GMINNYCH DNIA 10.05.2017 R ORAZ JUBILEUSZU 25 - LECIA DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU SILESIA W DNIU 9.09.2017 R

To już trzecie zebranie organizacji działających na terenie naszej wsi dotyczące organizacji „Dożynek gminnych dnia 10.09.2017 r oraz Jubileuszu 25 – lecia naszego Zespołu „Silesia”
W dniu 9.09.2017 r

Pragniemy Was drodzy mieszkańcy wsi poinformować ze to już trzecie zebranie organizacji działających na terenie naszej wsi: a więc Sołtysa, Rady sołeckiej, Grupy Odnowy Wsi, Mniejszości Niemieckiej(DFK), OSP Zespołu Silesia , aktywnych mieszkańców oraz Przedstawiciela z ramienia Gminy Strzelce Op. – naszego mieszkańca Pana Bernarda Kusidło.

I zebranie odbyło się 3.03.2017 r
II zebranie odbyło się 15.03.2017 r – zebrania te dotyczyły min. Wstępnych szacunków naszych możliwości organizacyjnych, funduszy, sponsoringu , przebiegu obu uroczystości oraz zaproszenia grup artystycznych.

kategoria: 
Rok: 

VI Wielki Festyn Majowy

VI Wielki Festyn Majowy - podtrzymujący tradycje naszych przodków
przygotowany przez aktywnych mieszkańców naszej wioski.

W niedzielę 30 kwietnia 2017 r. już po raz szósty po kilkudziesięciu latach przerwy postawiono drzewko majowe w Rozmierce (ostatni raz festyn odbył w 1944 roku na boisku przy ul. Polnej).
Uroczystość zgromadziła liczne grono mieszkańców wsi młodszych jak i starszych oraz przybyłych gości .

Festyn majowy rozpoczął się od uroczystego przeniesienia drąga na boisko. Przemarsz rozpoczął się przy skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej, Polnej i Powstańców Śląskich na tzw. „Kozim rynku”. Przygotowany „Moj” nieśli mężczyźni oraz młodzieńcy ze straży przy marszu granym przez orkiestrę dętą z Jemielnicy. Z przodu kolumny szli członkowie zespołu Silesia niosąc flagi Rozmierki.

kategoria: 
Rok: 

Zapraszamy na Maibaum 2017

Maibaum 2017
kategoria: 
Rok: 

Strony

2012 C Romuald Kubik