Jesteś tutaj

Gminne Święto Plonów w Rozmierce

Pierwszy raz w ponad dwudziestoletniej historii organizowania dożynek gminnych w gminie Strzelce Opolskie gospodarzem Święta Plonów zostało sołectwo Rozmierka.
I jak wieść niesie wszystko się udało. Już na wjazdach do Rozmierki gości witały witacze zapraszające do wspólnej biesiady.
Również nasi mieszkańcy spisali się na medal i pięknie udekorowali swoje posesje.
W niedzielę, 10 września do Rozmierki zjechały się delegacje z koronami z 20 sołectw naszej gminy.
Święto Plonów rozpoczęło się od uroczystego nabożeństwa, podczas którego dziękowaliśmy za tegoroczne plony z naszych pól.
Następnie ul. Strzelecką i ul. Szkolną w rytm narzucony przez orkiestrę dętą z Jemielnicy przeszliśmy barwnym korowodem do namiotu biesiadnego. Jak zwykle podczas przemarszu największą atrakcją byli przebierańcy, a ich pomysłowość i kreatywność wywoływały salwy śmiechu u gości dożynkowych.
W namiocie biesiadnym starostowie dożynek Leokadia Glik i Klaudiusz Mróz przekazali chleb dożynkowy burmistrzom – Marii Feliniak i Józefowi Kampie.
Chleb został pokrojony i podzielony wśród mieszkańców i gości. Na scenę zostali zaproszeni sołtysi naszej gminy, którym wręczono podziękowania za udział w prezentacji koron żniwnych, a na ręce lidera odnowy wsi Kadłuba Gabrieli Puzik złożono gratulacje za zdobycie I miejsca w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego i zdobycie tytułu „Najpiękniejsza wieś XX-lecia odnowy wsi”. Po oficjalnym rozpoczęciu dożynek mogliśmy przystąpić do wspólnego biesiadowania.
Na scenie w pierwszej kolejności zaprezentowały się dzieci z przedszkola i młodzież szklona z Rozmierki oraz orkiestra dęta z Jemielnicy.
Następnie goście bawili się wspólnie podczas występu Dominiki i Janusza Żyłki. Na scenie furorę zrobił nasz miejscowy kabaret Zjednoczone Siły Rozmierki i Jędryń.
Za przedstawienie „Starość to radość” zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
W dalszej części gości zabawiał kabaret DNO, a do tańca i wspólnej zabawy przy znanych hitach porwał gości zespół ABBA SHOW. Dla wytrwałych do późnych godzin nocnych przygrywał zespół ELIOT.
Sołtys, rada sołecka i komitet organizacyjny dożynek dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w przygotowana do tak wielkiego wydarzenia.
Dziękujemy za pomoc w organizacji i podczas uroczystości - strażakom, panom pomagającym przy namiocie, paniom przygotowującym dekoracje do kościoła i namiotu biesiadnego, paniom i panom dbającym o obsługę i porządek w trakcie dożynek oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i pięknie udekorowali swoje posesje.

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik