Jesteś tutaj

Zebranie sprawozdawcze z działalności OSP Rozmierka za rok 2014

W sobotę po południu 14 lutego 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Rozmierce odbyło się zebranie sprawozdawcze z działalności OSP Rozmierka za rok 2014.

Zebraniu przewodniczył Jan Bytomski prezes OSP Rozmierka.
Na początku prezes wszystkim przywitał i omówił plan zebrania.
Następnie przedstawił skład zarządu: Jan Bytomski ? prezes, Marek Sklebic ? naczelnik, Jan Tarliński ? z-ca naczelnika, Franciszek Długosz ? sekretarz, Zygfryd Misz ? skarbnik, Jarosław Kusidło ? gospodarz i Jarosław Mróz ? członek zarządu.

Potem prezes powiedział między innymi:
Zarząd w 2014 r. spotkał się sześć razy w celu omówienia bieżących spraw. Członkowie straży uczestniczyli w gaszeniu pożarów, wypompowaniu wody zalanych posesji, usuwali powalone drzewa i konary po nawałnicach, a także zabezpieczali imprezy i festyny organizowane przez gminę, naszą wioskę (Orszak Trzech Króli, Święto Drzewka Majowego Maibaum) i kościelne (Dożynki Parafialne w Jędryniach). W styczniu i lutym członkowie straży brali udział w kursach pożarniczych. W marcu uczestniczyli w dwóch pogrzebach: Bernarda Kozła z Rozmierki i Władysława Opiło ze Strzelec Opolskich. Młodzieżowe drużyny strażackie startowały w zawodach powiatowych. Strażacy uczestniczyli w pielgrzymce strażaków na Górze św. Anny. W czerwcu 2014 r. drużyny strażackie brały udział w zawodach strażacko-sportowych: Seniorzy ? zajęli VII miejsce, MDPŻ ? I miejsce, MDPM ? V miejsce. W trakcie Dni Ziemi Strzeleckiej stara zabytkowa sikawka z 1906 r. była pokazana szerokiej publiczności. Zwiedzający z wielkim zainteresowaniem oglądali sikawkę i nie mogli się nadziwić, że przetrwała do dnia dzisiejszego. Wykonano prace społeczne na rzecz remizy o wartości 3 000, 00 zł. Jesienią 2014 r. rozpoczęto przebudowę i modernizację remizy w Rozmierce. Na koniec prezes wszystkim podziękował za pracę i pomoc na rzecz naszej jednostki.

Następnie głos zabrał przewodniczący komisji rewizyjnej Antoni Szymała, przedstawił stan działania zarządu oraz fundusze jednostki.

W zebraniu uczestniczyło ponad 20 strażaków oraz sołtys wsi Joachim Kaczmarczyk, radni Zofia Habasz i Marek Zarębski.
Członkowie straży nie zapomnieli o poczęstunku. Były zimne napoje, kawa i herbata oraz grzana kiełbasa z bułką.
Opracował na podstawie sprawozdania prezesa OSP:
Piotr Smykała

Rok: 

2012 C Romuald Kubik