Jesteś tutaj

Dożynki Parafialne w Rozmierce 2016

W tym roku 3 września Dożynki Parafialne odbyły się w Rozmierce.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14:00 mszą świętą w miejscowym kościele odprawioną przez proboszcza Andrzeja Kowolika w intencji wszystkich rolników oraz parafian i przybyłych gości. W mszy św. uczestniczyli liczni wierni oraz poczty sztandarowe i orkiestra.

Każda wioska ? Jędrynie, Rozmierz i Rozmierka przygotowała koronę dożynkową i dary oraz chleb z tegorocznych zbiorów.

Starostami tegorocznych dożynek z poszczególnych wsi byli:
? Jędrynie ? Maria i Alojzy Piontek,
? Rozmierz ? Patrycja i Adam Gabor,
? Rozmierka ? Anita i Krzysztof Kapica.

Po mszy św. o godz. 15.00 z pod kościoła wyruszył na boisko kolorowy korowód dożynkowy. Tam odbyła się dalsza część dożynek.
Gości i uczestników dożynek przywitała przewodnicząca rady sołeckiej Rozmierki Danuta Cichoń, która w dalszej części prowadziła także festyn dożynkowy.
Starostowie Anita i Krzysztof Kapica przekazali chleb wypieczony z tegorocznych ziaren na ręce burmistrza Tadeusza Goca, a potem go wspólnie podzielili między uczestników żniwnioka.
Następnie odbyła się część artystyczna z udziałem zespołów ? w pierwszej kolejności popis dała Formacja Dęta Campaneros z Warmątowic, potem wystąpiły ze swoim repertuarem dzieci przedszkolne,a następnie popis dały dzieci i młodzież szkolna.

Po tych występach przyszedł czas na gwiazdę tego festynu ?Simona i Denisa? z Warmątowic, którzy swoim występem uświetnili tę imprezę, na koniec wystąpiła grupa starsza naszego zespołu ?Silesia?. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna z udziałem ?D J Kristiano?.

Goście i mieszkańcy bawili się do późnych godzin nocnych. Co najważniejsze ? dopisała wspaniała pogoda i humory. Organizatorzy przygotowali coś na podniebienia biesiadników. Bez dobrego jedzenia nie byłoby dobrej imprezy. Była kiełbasa z grilla, zimne piwo, napoje chłodzące oraz ciasto, kawa i herbata oraz chleb ze swojskim smalcem z kiszonymi ogórkami.

W dożynkach uczestniczyło wielu mieszkańców oraz gości: starosta strzelecki Józef Swaczyna, burmistrz miasta i gminy Strzelce Opolskie Tadeusza Goc, przewodnicząca rady miejskiej Strzelce Opolskie Gabriela Puzik , kierownik referatu rolnictwa Bernard Kusidło ? nasz mieszkaniec, sołtys Rozmierzy Róża Willim, sołtys Rozmierki ? Joachim Kaczmarczyk oraz przedstawiciele organizacji poszczególnych wiosek.

Wszystkim, którzy przygotowali tegoroczne dożynki serdecznie dziękujemy za pomoc w ich zorganizowaniu i wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w tych dożynkach.
Opracował: Józef Suchan

kategoria: 
Rok: 

2012 C Romuald Kubik